چند راهکار موفق برای پرورش سرنخ
چند راهکار موفق برای پرورش سرنخ

چند راهکار موفق برای پرورش سرنخ، پرورش سرنخ یک استراتژی کلی و همگانی نیست و انواع مختلفی از برنامه‌های پرورش وجود دارد که هریک از آنها برای سازگاری با موقعیت و اهداف مشتریان بالقوه طراحی شده‌اند. دراینجا سه نوع برنامه پرورش را شناسایی کرده‌ایم که برای موقعیت‌های متعددی قابل اعمال هستند. ما در این مطلب قصد داریم چند راهکار موفق برای پرورش سرنخ را برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

چند راهکار موفق برای پرورش سرنخ

پرورش اولیه سرنخ ها: این روش که برای بازدیدکنندگان محتوای خاص طراحی شده، به این صورت است که بلافاصله پس از پر کردن اولین فرم توسط مشتری، عضویت او فعال می شود و او از آن پس می تواند ایمیل های شما را دریافت کند.

آموزش بدهید: آموزش یکی از موثرترین راه های برقراری ارتباط با سرنخ هاست. این کار می تواند به ایجاد اعتماد در آنها کمک کند و ذهنیتی که نسبت به شرکت شما دارند را حفظ نماید.

ثبت نام رویداد/ وبینارتان را اطلاع رسانی کنید: اگر شما میزبان رویداد خاصی هستید، از طریق ایمیل‌های پرورش سرنخ به مشتریان اطلاع رسانی کنید. در این روش برای تمام مشتریان به طور اتوماتیک ایمیل تبلیغاتی ارسال کنید و ثبت نام آنها را کامل نمایید.

خریدهای ناتمام را پیگیری کنید: اگر صاحب یک فروشگاه آنلاین هستید، ممکن است افرادی به سایت شما مراجعه کنند و مراحل خرید را ناتمام رها کنند. در این صورت می توانید با ارسال یک ایمیل یا پیامک به آنها یادآوری کنید که به خریدشان ادامه دهند.

نسخه آزمایشی ارسال کنید: این شیوه پرورش سرنخ شامل ارسال ایمیل هایی است که کمک می کند دیگران با قابلیت محصول شما به وسیله نسخه آزمایشی آشنا شوند.

روزشمار ایجاد کنید: یک راه کوچک برای شاد کردن مشتریان تان این است که سالگرد عضویت شان در گروه مشتریان را تبریک بگویید. شما با آگاهی از تاریخ عضویت آنها، می توانید ایمیل هایی را هر سال در تاریخ مشخصی برای مشتریان ارسال کرده و از اینکه محصول شما را انتخاب کرده اند، از آنان قدردانی کنید.

مشاوره بدهید: هدف از این راه، انتقال تدریجی اطلاعات به مشتری است. این اطلاعات می توانند به صورت مشاوره، نسخه آموزشی و یا خدمات وابسته به محصول شما ارائه شوند.

جمع بندی

پرورش موثر سرنخ می‌تواند تاثیری ماندگار و عمیق بر موفقیت تجارت شما داشته باشد. توانایی ایجاد و مدیریت یک برنامه موفق نیازمند افرادی متعهد، رویکردی قدرتمند و استراتژیک، فن‌آوری قوی و فرآیندی منظم است که از آغاز تا پایان تمامی اقدامات را با هم هماهنگ می‌کند.