شیشه های نشکن برای موبایل های آینده تولید می شود ، شرکت کرنینگ نسل جدیدی از تولید شیشه‌های نشکن برای نصب روی گوشی‌ها و تبلت‌ها خبر داده است که حتی اگر از ارتفاع دومتری هم پرت شود نمی شکند .


به گزارش مهر به نقل از ورج ، شیشه‌ های نشکن ذکر شده که ویکتوس نام دارند نه تنها در مقابل سقوط از ارتفاع دو متری مقاوم می باشند ، بلکه ضد خش هم می باشند .
سامسونگ و اپل جزو شرکت هایی هستند که می خواهند در نسل جدید گوشی‌های گلکسی و آیفون خود از این شیشه‌های نشکن و ضد خش به کار ببرند . شرکت کرنینگ می‌گوید این اولین به روزرسانی شیشه‌های نشکن تولیدی این شرکت در چند سال گذشته است . 
آخرین بار این شرکت در سال ۲۰۱۴ شیشه‌های گوریلا گلس ۳ را توزیع کرد که از مقاومت خوبی در مواقع سقوط از ارتفاع نیم متری را داشتند . اما نسل بعدی این شیشه‌ها مرتبط به گوریلا گلس ۴، ۵ و ۶ تفاوت زیادی با گوریلا گلس ۳ را دارا نبودند .
کرنینگ می‌گوید شیشه‌های ویکتوس در مقابل گوریلا گلس ۶ تا دو برابر زیادتر در برابر خراشیده شدن مقاوم است . همینطور مقاومت این شیشه‌ها در مقایسه با تولیدات شرکت‌های رقیب تا ۴ برابر بیشتر می باشد و به شکل قطع در مواقع سقوط از ارتفاع دو متری نمی‌شکند .
زمان دقیق عرضه این شیشه‌ها تعیین نشده و فقط اعلام شده که آن ها در چند ماه آینده عرضه می‌شوند . شیشه‌های ذکر شده در قالب لایه‌هایی نازک بر روی نمایشگرها چسبیده می شوند .