اخراج کارکنان توییتر 

ایلان ماسک احتمالاً ۷۵ درصد از کارمندان توییتر را اخراج می‌کند.  افرادی آگاه به واشینگتن پست گفته‌اند که ایلان ماسک پس از تصاحب توییتر، ۷۵ درصد از ۷٬۵۰۰ کارمند فعلی این شبکه‌ی اجتماعی را اخراج می‌کند.

اخراج کارکنان توییتر 


 براساس گزارش ورج، قاضی دادگاه دلاور تا روز ۶ آبان به ایلان ماسک فرصت داده است تا قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری توییتر را ببندد. توییتر چند روز پیش دسترسی به پنل جوایز سهام را برای کارکنانش غیرممکن کرد و تحلیلگران می‌گویند این یکی از نشانه‌های مهم برای بسته شدن قرارداد در روزهای آینده است. افرادی آگاه به واشینگتن پست گفته‌اند قرارداد ایلان ماسک و توییتر بدون مشکل در حال پیش‌روی است.  تعدیل نیرو در توییتر اتفاقی اجتناب‌ناپذیر بود. قبل از پیشنهاد ماسک برای تصاحب توییتر، مدیران این شبکه‌ی اجتماعی گفتند که تقریباً یک‌چهارم از نیروی کار را اخراج می‌کنند .

اخراج کارکنان توییتر 

باید منتظر تعدیل نیروی گسترده در توییتر باشیم؟


پیشتر نیز گفته شده بود که با تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، وی درنظر دارد برای کاهش هزینه‌ها و حذف 800 میلیون دلار از حقوق و دستمزد، تعداد زیادی از کارمندان این شرکت را اخراج کند. حالا منابع آگاه می‌گویند این تعدیل نیرو گسترده‌تر از چیزی است که تصور آن می‌رفت و ظاهرا 75 درصد پرسنل این شرکت تعدیل خواهند شد، ادعایی که البته توییتر رد می‌کند.

ایلان ماسک پیشتر به این موضوع اشاره کرده که بدیهی است برای توییتر بیش از حد لازم هزینه کند و همچنین به سرمایه‌گذاران نیز گفته که طرحی را برای دو برابر کردن درآمد این شرکت در سه سال دنبال می‌کند ولی توضیحی در مورد اینکه چنین افزایش درآمدی چگونه اتفاق خواهد افتاد، نداده است.

شرکت‌های مختلفی در نظر دارند سهام توییتر را خریداری کنند ولی هنوز فهرست سرمایه‌گذاران احتمالی نهایی نشده و باید دید روند کار به چه صورت پیش خواهد رفت.

ایلان ماسک می‌خواهد طی سه سال درآمد این شرکت را دو برابر کند و هزینه‌ها را کاهش دهد. به نظر می‌رسد یکی از راهکارهایی که وی برای رسیدن به اهداف خود دنبال می‌کند، تعدیل نیروی گسترده باشد، هرچند توییتر نظر دیگری دارد.

اجت در یادداشت خود گفته بحث‌ها درباره صرفه‌جویی در هزینه‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در اوایل سال اتفاق افتاد اما این گفتگوها پس از امضای توافقنامه ادغام، متوقف شد. به گفته اجت، از آنجایی که قرارداد ادغام برقرار است، هیچ برنامه‌ای برای اخراج سراسری و گسترده نیروها وجود ندارد.

کاربران توییتر ادعا کرده‌اند که دو کوان در حال نقد کردن توکن‌های ترا خود است


پس از فروپاشی شبکه ترا، توسعه‌دهندگان این شبکه برای جبران خسارت کسانی که سرمایه خود را از دست داده بودند، توکن جدید ترا را پیشنهاد کردند و به صورت مرحله‌ای در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دادند. این تیم ادعا کرده‌ که هیچ یک از توکن‌های ترا را برای خود نگه نداشته است‌، اما به نظر می‌رسد که این مسئله حقیقت ندارد. برخی از کاربران توییتر ادعا کرده‌اند که دو کوان در حال جابه‌جایی وجوه از طریق ارز دیجیتال ترا است. اگر این اطلاعات درست باشد، نشان می‌دهد که مقامات کره جنوبی پول‌های اشتباهی را دنبال کرده‌اند؛ چراکه آنها چندی پیش ۴۰ میلیون دلار بیت کوین را مسدود کرده بودند و فکر می‌کردند که متعلق به دو کوان است.