ساعت هوشمند بدون نیاز به گوشی

از اولین نوع ساعت‌های هوشمند می‌توان به ساعت‌های دیجیتالی اشاره کرد که پس از مدتی کاربردهای دیگر نظیر ماشین حساب، کورنومتر و … به آنها اضافه شد.

ساعت هوشمند بدون نیاز به گوشی

ساعت‌های هوشمند معمولا جهت نمایش هشدار، اعلان پیغام و نمایش برخی از برنامه‌های مربوط به گوشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساعت‌های هوشمند وابسته به گوشی‌اند و به کمک بلوتوث و وای‌فای به یکدیگر متصل می‌شوند. اما در برخی از مدل‌های ساعت هوشمند، به صورت جداگانه به کمک سیمکارت راه اندازی خواهند شد و دیگر نیاز به اتصال با گوشی ندارند. به این دسته از ساعت‌های هوشمند که بدون اتصال به گوشی راه اندازی شده‌اند، ساعت هوشمند بدون نیاز به گوشی می گویند. نوعی از این ساعت‌ها امروزه در بازار وجود دارد که می‌توانند به صورت مستقل از گوشی کار خود را انجام دهند.

ساعت هوشمند بدون نیاز به گوشی

سایر امکانات ساعت هوشمند؛ از تمام امکانات استفاده کنید

اگر بخواهیم درباره امکانات ساعت هوشمند بگویم باید بدانید که تفاوت چندانی با گوشی‌های هوشمند ندارد و از زیر مجموعه‌های آن محسوب خواهند شد. ساعت‌های هوشمند علاوه بر نمایش ساعت و تاریخ دارای قابلیت‌های دیگری هستند.

نمایش ساعت مطابق با هر شهر

اکثر کشورها مطابق با محیط جغرافیای خود تایم متفاوتی دارند که ساعت هوشمند زمانی که به گوشی هوشمند وصل شده به صورت خودکار ساعت آن منطقه را هم نمایش خواهد داد.

کورنومتر

کورنومتر یکی از قابلیت‌های گوشی هوشمند است که امروزه روی ساعت‌های هوشمند هم پیاده‌سازی شده‌است. برای کسانی که در حال حرکت هستند استفاده از ساعت هوشمند بهتر است. چرا که روی دست آنها بسته شده و نیاز به مراقبت ندارد و به راحتی می‌توانید هر کاری که می‌خواهید در صورتی که کورنومتر شما فعال است را انجام دهید.

GPS

به کمک GPS می‎‌توان سرعت و مسافت طی شده را اندازه گیری کرد، البته بهتر است در مواقع ضروری از آن استفاده شود. چرا که استفاده دائمی از آن باعث مصرف بیش از حد انرژی باتری ساعت هوشمند شما خواهد شد.

یافتن گوشی

برای یافتن گوشی خود در این حالت، باید گوشی و ساعت به یکدیگر اتصال داشته باشند و سپس با فشردن یکی از دکمه‌های ساعت هوشمند، گوشی آلارم داده و پیدا خواهد شد.

مزایا و معایب ساعت هوشمند

ساعت هوشمند مانند هر وسیله کاربردی دیگر دارای مزایا و معایبیست. با دیدن مزایا و معایب ساعت هوشمند می‌توانید تصمیم خود را جهت خریداری آن بگیرید.

مزایای ساعت هوشمند چیست؟

سهولت و سرعت در برقراری ارتباط

اعلان‌های شبکه اجتماعی خود را سریع مشاهده خواهید کرد

دریافت تماس‌های ضروری

پیدا کردن گوشی خود در کمترین زمان ممکن

وجود GPS که مانند یک مسیریاب عمل می‌کند

استفاد از آن به عنوان یک ردیاب سلامتی و تناسب اندام

برقراری ارتباط با دوستان خود حتی در زمانی که مشغول کاری هستید

پاسخ پیام‌های اضطراری در سریع‌ترین زمان ممکن

معایب ساعت هوشمند چیست؟

نمایش غلط ضربان قلب در اکثر اوقات

به اتمام رسیدن شارژ آن به سرعت در برخی مدل‌ها

ضعیف بودن تاچ برخی از ساعت‌های هوشمند

قیمت بالای برخی از مدل‌های ساعت‌های هوشمند

باید حتما با گوشی ست شود تا کار کند

عملکرد کند برخی از مدل‌های ساعت هوشمند

حمل و نقل شارژری دیگر در کنار شارژر سایر لوازم