آشنایی با دو شرکت اخلالگر و نو اندیش در دو حوزه صنعت حمل و نقل و خدمات مالی

آشنایی با دو شرکت اخلالگر و نو اندیش در دو حوزه صنعت حمل و نقل و خدمات مالی، «اختلال» کلمه‌ای است که این روزها در دنیای تجارت و استارت‌آپ زیاد استفاده می‌شود. هر شرکتی دوست دارد در زمینه‌ی صنعت خودش یک اخلالگر باشد. اما دقیقا اخلالگر به چه چیزی اشاره دارد؟ همان‌طور که از ذات این واژه برمی‌آید، اخلالگر به شرکتی گفته می‌شود که در صنعت خودش، مثل حمل و نقل، مهمان‌نوازی و هتل‌داری یا اقتصاد، یک تاثیر موجی ایجاد کند. یعنی حرکت نوینی که به قدری تاثیرگذار است که روش‌های قدیمی کسب و کار و تجارت کنار می‌روند. در این مقاله قصد داریم شما را با دو شرکت اخلالگر و نو اندیش در دو صنعت حمل و نقل و خدمات مالی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: آشنایی با دو شرکت اخلالگر و نو اندیش در دو حوزه صنعت حمل و نقل و خدمات مالی

تبدیل پسماد غذای انسان به انرژی برق

تبدیل پسماد غذای انسان به انرژی برق، شاید برایتان عجیب باشد، اما حدود ۴۰ درصد غذایی که در ایالات متحده تولید می‌شود هدر می‌رود. انسان‌ها کلی وقت و انرژی صرف تولید مواد غذایی می‌کنند، اما ۴۰ درصد آن را دور می‌اندازند.  این واقعا یک اسراف فاجعه‌آمیز است. اما یک شرکت نوپا در سیاتل آمریکا به نام «زیست‌انرژی ایمپکت» Impact Bioenergy راهی برای کمک کردن به این قضیه پیدا کرده است. 

ادامه مطلب: تبدیل پسماد غذای انسان به انرژی برق

شیشه های نشکن برای موبایل های آینده تولید می شود

شیشه های نشکن برای موبایل های آینده تولید می شود ، شرکت کرنینگ نسل جدیدی از تولید شیشه‌های نشکن برای نصب روی گوشی‌ها و تبلت‌ها خبر داده است که حتی اگر از ارتفاع دومتری هم پرت شود نمی شکند .

بیشتر بخوانید شیشه های نشکن برای موبایل های آینده تولید می شود

آیا عربستان کنونی در گذشته سرسبز و پرآب بوده است؟

آیا عربستان کنونی در گذشته سرسبز و پرآب بوده است؟، پژوهش‌گران اخیرا به بررسی نقش بزرگ شبه‌جزیره‌ی عربستان در مهاجرت بزرگ انسان‌ها از افریقا پرداخته‌اند. محققان می‌گویند که این منطقه، در گذشته اصلا شبیه به صحرای کنونی نبوده و گیاهان و رودخانه‌های زیادی آن را پر کرده بودند. در نتیجه انسان‌های هوشمند که از آفریقا عازم دیگر نقاط دنیا بودند، می‌توانستند از شبه‌‌جزیره‌ی عربستان به عنوان پل، سکونتگاه موقت و سکونتگاه دائم استفاده کنند. با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع از زبان رئیس کمسیون تورسیم عربستان بپردازیم.

ادامه مطلب: آیا عربستان کنونی در گذشته سرسبز و پرآب بوده است؟

ویژگی های بهترین لپ تاپ برای گیم و معرفی چند لپ تاپ گیمینگ

ویژگی های بهترین لپ تاپ برای گیم و معرفی چند لپ تاپ گیمینگ ، لپ تاپ جزو وسیله های بسیار مهم و قابل استفاده برای گیمر ها است . به همین دلیل باید از کیفیت و قطعات از کیفیت بالا را برخوردار باشد .

بیشتر بخوانید ویژگی های بهترین لپ تاپ برای گیم و معرفی چند لپ تاپ گیمینگ