آی لایف MP8

با آی لایف MP8 آشنا شوید ، آی لایف اخیرا موفق شده است رایانه ای به نام MP8 بسازد که اندازه بسیار کوچکی دارد و می توان آن را در کف دست نگه داشت. بررسی محصولات تولید شده در حوزه ی فناوری در چند سال اخیر نشان می دهد که یکی از اصلی ترین تغییرات حاصل شده

در آن ها کوچک تر شدن اندازه شان بوده است که شرکت های گوناگون سعی کرده اند محصولاتی تولید کنند که ضمن بهره مندی از سخت افزار مناسب اندازه ای جمع و جورتری داشته باشند. آی لایف یکی از شرکت های چینی فعال در تولید رایانه است که اخیرا در این مسیر قدم برداشته و رایانه ای تولید کرده که توجهات زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

عملکرد رایانه آی لایف MP8


سخت افزار این دستگاه به صورتی است که می تواند برای انجام کارهای اداری به خوبی جوابگو باشد زیرا در بیشتر دفترهای اداری سیستم های قدرتمندی حضور ندارند و رایانه ی جدید آی لایف هم می تواند در نقش سیستمی ظاهر شود که از آن طریق کارهای اداری آن انجام می پذیرند. از زمان معرفی اولیه ی MP8 کارشناسان زیادی درباره آن اظهار نظر کرده اند و بعضی از آنها می گویند گرچه MP8 محصولی جذاب است اما نمی تواند پاسخ گوی نیاز بسیاری از کاربران معمولی باشد. به عبارت دیگر دلیلی وجود ندارد این کاربران به دنبال تهیه ی رایانه ی جدید آی لایف باشند. داشتن پردازنده ی کند و حافظه ی رم کم و حافظه ی ذخیره سازی 64 گیگابایتی مواردی هستند که باعث می شود MP8 محصولی قدرتمند نباشد و نتواند تجربه ی لذت بخشی به کاربران معمولی منتقل کند.


درباره آی لایف MP8


رایانه ی آی لایف MP8 که از آن با نام کامل iLife MP8 Micro PC یاد می شود و احتمالا کوچک ترین رایانه ی ساخته شده در دنیا است. میکرو پی سی MP8 آی لایف به حدی کوچک است که می توان آن را در کف دست نگه داشت، فعلا جزئیات دقیق مربوط به ابعاد رایانه ی جدید آی لایف را نمی دانیم اما می توانیم، تخمین بزنیم MP8 ابعادی معادل در 50 در 50 در 40 میلی متر داشته باشد. لازم به ذکر است رایانه ی کوچک آی لایف از 64 گیگابایت حافظه ی ذخیره سازی استفاده می کند، احتمال می دهیم این حافظه ی eMMC در حقیقت کارت میکرو SD یا حتی شاید SD باشد که به مادر برد دستگاه متصل شده است.


نتیجه گیری

بررسی محصولات تولید شده در حوزه ی فناوری در چند سال اخیر نشان می دهد که یکی از اصلی ترین تغییرات حاصل شده در رایانه های آی لایف MP8 کوچک تر شدن اندازه شان بوده است.