MIUI 11

با رابط کاربری MIUI 11 آشنا شوید ، شیائومی با معرفی آخرین نسخه از رابط کاربری اختصاصی خود قدم بزرگی در راستای توسعه ی نسخه ی ایده آل برداشت. شیائومی در MIUI 11 تمرکز زیادی روی تغییرات ظاهری پوسته ی خود داشته و سعی کرد که از طریق افزایش کیفیت محصول ها تجربه ی استفاده

از اندروید را برای کاربران گوشی های خود ارتقا دهد. شیائومی در این نسخه تا جای ممکن تلاش کرده تا از ناهماهنگی عناصر رابط کاربری خود بکاهد و تجربه ای منظم را به مشتریانش ارائه دهد، تجربه ای که در عین حفظ اصالت حرف جدیدی داشته باشد تا کاربران تازه وارد را راهی برای تعامل با MIUI 11 در پیش داشته باشند.

قابلیت های MIUI 11


MIUI 11 قدم بزرگی برای شیائومی در راستای بهبود رابط کاربری خود بوده است، تمرکز اصلی شیائومی در توسعه ی این محیط فضایی دلچسب با انیمیشن های جذاب بوده است تا کاربر احساس خستگی نکند. این شرکت همچنین با افزایش قابل توجه قابلیت های مختلف به MIUI 11 اکنون آن را به محیطی تبدیل کرده است که تمامی نیازهای کاربران به صورت کامل و بدون نیاز به نصب اپلیکیشن های جانبی تامین می شود. از دیگر قابلیت های محبوب MIUI 11 می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1-پخش اسناد، تصاویر و بازی ها با Screen Cast
2-ظاهر و قابلیت های جدید اپلیکیشن ماشین حساب
3-امکان تعبیه ی ویدئو به عنوان پس زمینه
4-قابلیت غیرفعال کردن تمامی حسگرهای دستگاه
5-پرینت بی سیم اسناد و تصاویر بدون نیاز به اپلیکیشن جانبی
6-امکان انتخاب گروهی اپلیکیشن ها جهت قرار دادن در پوشه ای خاص و یا حذف آن ها


بزرگ ترین تغییر قابل مشاهده در MIUI 11


بزرگ ترین تغییر قابل مشاهده در MIUI 11 زبان طراحی آن است جایی که با طراحی مینیمال با انیمیشن های گسترده تری روبه رو هستیم. با کم شدن تعداد خطوط و مجزاسازی بخش ها نمای کلی از یکپارچگی بیشتری بهره می برد و شیائومی با این سبک طراحی سعی بر کاهش عوامل حواس پرتی و جلب نظر بیشتر کاربر به محتوا دارد. مدت زمان انیمیشن ها نسبت به نسخه های قبلی رابط کاربری افزایش یافته است تا کاربران از همان ابتدا حس متفاوتی در خصوص MIUI 11 داشته باشند و در بیشتر موارد این انیمیشن ها کاملا روان اجرا می شوند اما در شرایط خاصی پرش و اجرای بریده ی آنها کمی به تجربه ی کاربری آسیب می زند.


نتیجه گیری


مشخصات فنی انواع گوشی های شیائومی در کنار گالری تصاویر رسمی محصولات همگی در فروشگاه های آنلاین قابل مشاهده هستند.