جایگاه اندروید در دنیای خارج از تلفن های هوشمند

جایگاه اندروید در دنیای خارج از تلفن های هوشمند ، سیستم عامل محبوب اندروید بیشتر از ده سال است که عرضه می شود و امروزه کاملا بر بازار گوشی های همراه غلبه کرده است. امروزه اندروید بزرگترین سیستم عامل دنیا است و بیشتر از دو و نیم میلیارد دستگاه فعال

به صورت ماهانه از آن بهره میبرند اما با گسترش سلطه ی اندروید بر بازار موبایل گوگل در گسترش این سیستم عامل و تکرار موفقیت آن فراتر از گوشی های همراه با شکست مواجه شده است.


سرویس ها در اولویت گوگل


گوگل شرکتی است که اولویت آن در سرویس های آن است بر خلاف اپل که iOS را با توسعه سرویس های مبتنی بر محتوا توسعه داده است و هر چه کاربران بیشتری از سرویس های گوگل استفاده کنند، این شرکت موفق تر است. اندروید هم چنان محدود مانده و به نظر می رسد گوگل هم می داند که آینده برای این سیستم عامل نیست، محصولی که باعث می شود گوگل در همه ی دستگاه ها حضور داشته باشد گوگل اسیستنت است نه اندروید. با اینکه اندروید نقش مهمی برای گوگل ایفا می کند اما این دستیار صوتی گوگل است که با حضور در آیفون، اندروید و... در دسترس کاربران بیشتری قرار دارد. گوگل اسیستنت ستون فقرات تمام چیزهایی است که گوگل امروزه انجام می دهد حتی، هنگامی که اندروید در پس زمینه بوده و محو می شود گوگل اسیستنت کارا می ماند و این دستیار صوتی همیشه روشن است و به دستورات شما گوش می دهد.


گوگل اسیستنت باعث می شود گوگل در همه زمینه ها ظاهر شود


گوگل با این موضوع مخالف است و این شرکت طی دو سال اخیر چند سرمایه گذاری بزرگ در زمینه ی سخت افزار انجام داده است. اهالی مانت ویو به تازگی فیت بیت، شرکت فعال در حوزه پوشیدنی ها را به قیمت 1/2 میلیارد دلار خریداری کرده است تا فعالیتش را در حوزه ی ساعت های هوشمندان چند برابر کند. در همین زمان اندروید سوار خواسته های گوگل شده است و گوگل برخلاف آیفون و اپل همواره یک شرکت بدون پلتفرم بوده است و اندروید اولویت این شرکت نیست زیرا کسب و کار تبلیغاتی گوگل سودآورترین بخش این شرکت است.


نتیجه گیری


گوگل در حال بازسازی بخش سخت افزار خود از پایه است و انتظار میرود که این شرکت در طی سال های آینده در این حوزه به خصوص پوشیدنی ها فعال تر شود.